Geriamas vanduo: kokia jo kokybė ir ar jis žalingas mūsų organizmui?

Apie vandenį paskutiniu metu kalbama tikrai labai daug. Kad ir kokios diskusijos virtų, visi pripažįsta, kad vanduo yra gyvybės šaltinis ir be jo joks organizmas negalėtų funkcionuoti. Ypač žmogus, kuriam vanduo yra gyvybiškai svarbus. Visgi, naudingas tik tas vanduo, kuris neturi kenksmingų medžiagų, kuris nėra kupinas nitratų ir yra gaivus bei skanus.

2017-11-27

Paskutiniu metu labai daug diskutuojama apie vandenį iš krano, kurį daugelis mūsų kiekvieną dieną geria. Deja, keičiantis pasauliui ir vystantis pramonei įprastas vanduo nebėra naudingas. Priešingai, jis gali būti net žalingas žmogaus organizmui. Geriamas vanduo jau daug kur tapo problema, tad kaip yra Lietuvoje.

Ar norint gerti kokybišką vandenį reikalingi filtrai?

Lietuviai gali džiaugtis, kad kasdien juos pasiekiantis vanduo yra iš giluminių gręžinių, o būtent ten esantis vanduo yra pats kokybiškiausias ir švariausias. Ten esantys mineraliniai vandenys pasižymi ne tik švarumu, tačiau ir reikalingų medžiagų gausa. Tiesa, tai vieša ir garsiai sklindanti nuomonė, kadangi per senus vamzdžius tekantis  vanduo dažnai pasipildo rūdimis bei geležimi, kuris vandenį padaro ne tik nenaudingu, tačiau ir suteikia nemalonų skonį bei išvaizdą. Taip mineraliniai vandenys praranda savo funkcionalumą ir pats vandens gėrimas – svarbą.

Kaip sužinoti ar mano namuose bėga kokybiškas vanduo?

Jeigu norite įsitikinti, ar kiekvieną dieną Jūsų geriamas vanduo yra naudingas žmogaus organizmui – galima kreiptis į specialias laboratorijas, kurios atlieka tokio pobūdžio tyrimus, tad gali pasakyti, ar naudinga gerti vandenį, kuris kiekvieną dieną pasiekia Jūsų namus. Dažnai šarminis vanduo būna su tam tikrais pakitimais, tačiau jie gana menki, tad pasinaudojus kokybiškais filtrais galima gana greitai ir paprastai sutvarkyti.

Mes atliekame šiuos tyrimus, visą informaciją ir kainas galite sužinoti paspaudę: Vandens tyrimai

Deja, toli gražu ne visi rūpinasi vandeniu, kurį vartoja kiekvieną dieną, ir stalo vanduo gali būti kur kas žalingesnis nei galėjote pagalvoti. Dažniausiai apie tikrinimą susimąstoma tuomet, kai vanduo yra rudos spalvos, kai jo kvapas primena supuvusių kiaušinių. Tačiau dažniausiai taip atsitinka dėl geležies ir mangano junginių, kurie nėra labai žalingi žmogaus organizmui. Didžiausias blogis yra nematomas, tad tik reguliarus tikrinamas gali garantuoti, kad kasdien vartodami vandenį Jūs saugote savo organizmo sveikatą. Juk mineralinis vanduo papildys Jūsų organizmą reikalingomis medžiagomis ir leis jaustis puikiai.

Filtrų įtaka

Filtrai padeda išvalyti negeros kokybės vandenį. Gyvas vanduo pratekėjęs per filtrus nesugadina savo naudos bei kokybės, tačiau tuo pačiu juntamas kur kas malonesnis skonis, o ir pačio vandens spalva atrodo kur kas maloniau. Svarbiausia, kad įsigyti filtrai būtų kokybiški ir jų nauda apčiuopiama.


Taip pat skaitykite:

Vandens valymas: apie vandenį ir jo valymo galimybes

Vandens filtrų kainos: filtrų kaina, pasirinkimas ir nauda

Vandens tyrimai - kokybiško vandens nauda